Ponuka práce > Disaster Recovery Engineer

Disaster Recovery Engineer

Náplň práce

Vyznáte sa v IT systémoch a viete ako predísť katastrofe v podobe straty dát a poškodenej reputácie? Disaster recovery pre Vás nie je cudzí pojem a v podobnej oblasti už máte skúsenosti?
Do globálnej organizácie nášho klienta hľadáme skúseného inžiniera, ktorý vie navrhnúť správne riešenia ako takýmto prípadom predísť, minimalizovať ich prípadné dopady a nebojí sa tieto riešenia dotiahnuť do konca.

Vašou náplňou práce bude:
- úzka spolupráca s biznis a tech tímami pri koordinácii a nastavení adekvátnych opatrení v rámci Disaster recovery
- aplikovanie relevantných konceptov IT architektúry a cloud služieb do DR programu a vyhodnotenie implementácie nových technológií, ktoré by celý proces vylepšili
- návrh a vývoj testovania DR (continuous testing, synthetic user transactions, SaaS, Infrastructure as Code).
- technické poradenstvo na podporu jednotlivých zložeik spoločnosti pri zavádzaní riešení a podpora Product Ownera pri komunikácii.

Požiadavky

- aspoň 1 rok skúseností s podporou disaster recovery a jeho testovaním;
- rôznorodé znalosti z oblasti IT systémov: storage, connectivity, middleware, cloud platforms and products;
- schopnosť pozerať sa na problém z rôznych uhlov pohľadu, navrhnuté riešenia neustále vylepšovať
- skúsenosťs vývojom technických požiadaviek pre BCP/DR plánovanie, a testovanie riešení
- komunikácia v angličtine nevyhnutnosťou
Výhodou:
- certifikácia v oblasti DR (CBCP, DRCS, BRCCI)

Informácie o pozícii

  • Grafton Recruitment SK
  • Bratislava (Bratislavský kraj)
  • Odvetvie: Informačné technológie,
  • Plat: Od 3200 EUR do 4100 EUR
  • Typ pracovného pomeru: Plný úväzok
  • Benefity: - príspevok do 3. piliera - flexibilný pracovný čas (6-22) - príležitosť vysokej miery home office (v závislosti od projektu a dohody) - garantovaný 13. plat (výška závisí od výkonu) - extra 5 dní dovolenky - možnosť každodennej komunikácie v anglick
  • Miesto pracoviska: Bratislava (cel?)