Ako byť úspešný vo svojom pracovnom odvetví

 

 

 

Našli ste prácu snov a chcete sa zaradiť medzi úspešných ľudí? Stačí dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel a máte veľkú šancu dosiahnuť svoj cieľ. Aké vlastnosti vám nemôžu chýbať, aby ste patrili medzi najlepších?

 

Stanovenie cieľov

Je jedno, či ste manažér, šofér, alebo strojvodca. Musíte mať vždy jasno, akým smerom sa chcete vydať. Pokiaľ nemáte žiaden cieľ, môže sa rýchlo stať, že na žiadny úspech nedosiahnete. Táto schopnosť je dôležitá predovšetkým pokiaľ riadite tím ľudí. Bez stanovovania cieľov nedosiahnete výsledky.  

 

 

Komunikácia 

Vždy jednajte s nadriadenými a podriadenými stručne, jasne a zrozumiteľné. Ak chcete byť úspešný, je potrebné, aby ste mali zrozumiteľný hovorený a písaný prejav. Dôležité je naučiť sa správne argumentovať, a vyjadrovať sa presne. 

 

 

Empatia

Pokiaľ chcete, aby vám vaši kolegovia, nadriadení a podriadení rozumeli, musíte sa naučiť porozumieť vy im. Dôležitá je práve schopnosť vcítiť sa do ich pocitov a uvažovania. Pokiaľ vediete tím ľudí, snažte sa ich chváliť za ich výkony, poskytujte im spätnú väzbu.  

 


Organizovanie vlastného času

Pre dosiahnutie úspechu vo svojom odvetví, je potrebné vedieť si správne zorganizovať svoj pracovný program. Dobre zvládnutý time management znamená, že sa vyhnete stresu. Pokiaľ svoj čas neriadite, stanete sa jeho obeťou. Základom je stanovovať si svoje priority, plánovať si nielen pracovný program, ale tiež potrebný odpočinok. 

 


Sebarozvoj

Je jedno, na akej pracovnej pozícii práve ste. Vždy sa nájdu skutočnosti, ktoré je potrebné vylepšiť, a to i v prípade, že máte opačný pocit. Svoje schopnosti neustále zdokonaľujte, čítajte náučnú a motivačnú literatúru, navštevujte rôzne kurzy, semináre, workshopy, kľudne sa pustite do učenia nového jazyka. Vďaka pribúdajúcim skúsenostiam si zvýšite svoje sebavedomie, môžete tak dobre zvládnuť aj novú pracovnú pozíciu, alebo funkciu manažéra. 

 

 

Eva | Personalistka.sk

 

 

TIP:

Veľký výber pracovných ponúk a inzercia práce zadarmo na job portáli 123jobs.sk.

Job search pracovných ponúk vo Veľkej Británii, jednoduché vyhľadávanie na MyJobsi.co.uk .