Ako sa orientovať v ponukách práce

 

 

 

Poradíme vám, ako sa orientovať v ponukách práce na personálnych serveroch. Mnoho inzerátov môže spĺňať vaše predstavy o práci snov, ale firma má iné požiadavky, alebo naopak požiadavky spĺňate, ale práca je pre vás nezaujímavá. Ako zistíte, ktoré inzeráty sú pre vás vhodné?

 

Orientácia v ponukách práce na najrôznejších pracovných portáloch a v iných médiách nie je jednoduchá a je potrebné získať určitú prax, ktorá vám pomôže lepšie vyhodnotiť jednotlivé inzeráty ponuky práce. 

 

Vyberajte podľa svojej motivácie – prvým kritériom pre zorientovanie sa v ponuke práce, je vaša vlastná motivácia. Uchádzač o zamestnanie musí sám vedieť zhodnoť svoju situáciu a nastaviť si jasné parametre pre výber zamestnania:

 

  • čo by chcel robiť
  • čo by naopak robiť nechcel
  • kde mám záujem pracovať
  • aké mám finančné predstavy
  • za akých podmienok chcem či naopak nechcem pracovať

 

Vďaka zodpovedaniu si týchto otázok, vám už nič nebráni filtrovať jednotlivé ponuky práce podľa svojich požiadaviek. Na základe toho si vyberiete zodpovedajúce inzeráty s ponukou práce. 

 

Podľa relevantných inzerátov ponúkajúcich prácu – výber relevantných inzerátov ponúkajúcich prácu vyberajte podľa požiadaviek, ktoré potencionálny zamestnávateľ uviedol v inzeráte. Ako kandidát na konkrétnu prácu, odpovedajte len na pozície, ktoré sú pre vás atraktívne ako náplňou práce, tak finančným ohodnotením, menom firmy, pracovným kolektívom a zároveň spĺňate aspoň väčšinu požiadaviek uvedených v inzeráte. 

 

 

Jednotlivé inzeráty sú triedené do rubrík podľa odvetví, oblastí, kľúčových slov, podľa ponúkanej výšky platu a iných kritérií. Jednoducho tak môžete ponuky filtrovať a vyberať napríklad podľa svojho vzdelania, alebo iných parametrov, ktoré vás aktuálne zaujímajú.  

 

 

Eva | Personalistka.sk

 

 

TIP:

Job advertising site - nabídky práce v UK najdete na  MyJobsi.co.uk .

Veľký výber nových pracovných ponúk a inzercia práce zadarmo nájdete na pracovnom portáli Abecedaprace.sk .